A gondatlan ügyfelektől kezdve a szorító határidőkig éld túl a munkahelyen adódó rázós szituációkat! Tippjeinkkel könnyedén veszed majd az akadályokat.
A szituáció: az egyik ügyfél nem jelzett vissza, viszont nyakadon a határidő.
Mielőtt pánikolnál, végy egy mély lélegzetet, és gondolkozz józanul! Habár teljesen helytálló az állítás, hogy a kliensnek mindig igaza van, a főnököd azt is elvárja, hogy időre teljesítsd a feladatod. Egy dél-afrikai karriertanácsadó azt javasolja, hogy légy annyira proaktív, amennyire csak lehet. Ha egy fontos kérdésre adandó válaszra vársz, realisztikusan vedd számba, milyen feleteket kaphatsz. Aztán minden eshetőséget észben tartva tervezz előre, így, amikor ténylegesen a birtokodban lesz a várva várt információ, azonnal cselekedhetsz. Persze mindenről tájékoztasd a felettesed! De ha ez nem működik, hívd fel az ügyfélt, és a határidőre hivatkozva kérj tőle azonnali választ!
A szituáció: hajnali három óra van, és reggel nyolckor prezentációt kell tartanod, de még nem fejezted be.
Az időhiány frusztráló, és egyszerűen lebénítja az embert. A szakértő azt tanácsolja, hogy készíts egy kávét vagy élénkítő teát, nyisd ki az ablakot, hogy friss levegővel teljen meg a szoba, ülj le, és folytasd a munkát addig, amíg kész nem vagy. Semmi esetre se halogasd! Állítsd össze úgy a prezentációt, hogy a koncepcióból, az ötleteidből felvázolsz egy összefoglalót, lényeg, hogy legalább részletekkel előrukkolj. Való igaz, a motiváltság legkisebb jeleit sem véled majd felfedezni magadon a hajnali órákban, de az még rosszabb, ha semmit se tudsz a főnökeid előtt kibökni.
A szituáció: el vagy foglalva egy nagy horderejű projekttel, erre a felettesed még egy feladatot rád bíz. Mindkettővel végezned kell a munkaidő végéig.
Figyelemmel kísérni azt a folyamatot, hogy csak halmozódik a sok teendő az asztalodon nyugtalanító lehet, de ha sorrendet állítasz fel a munkában, sikerrel győzheted le az egyre tornyosodó papírkupacot. A főnöködnek pedig küldj egy jelentést, amelyben feltünteted az időkeretet, hogy legkésőbb mikorra tudod le mindkét feladatot. Ha nem vagy biztos benne, melyikkel kell hamarabb készen lenned, akkor szólalj fel a saját érdekedben! Csak kérdezz rá, melyik bír nagyobb jelentőséggel!
A szituáció: egy megbeszélésen olyan dologért hibáztatnak, amely nem a te felelősséged.
Az egyik „kevésbé hatékony” kollégád téged tett meg ludasnak az általa elkövetett hibáért, és most érthetően mérges vagy. De mielőtt hatalmas patáliát csapnál, lazíts egy kicsit! Ne konfrontálódj, és ne légy tiszteletlen a főnököddel! Világosan magyarázd el, hogy rendelkezel olyan tényekkel, amelyek alátámasztják az igazad, és az értekezlet után privát beszélgetés keretein belül megosztod vele. Mindenképp professzionális, hivatalos hangnemet üss meg! De a legjobb, ha nem fejtegetitek hosszasan a témát, csak az a fontos, hogy tisztázd magad, és tudasd a főnökkel, hogy a munkád kifogástalan!
Fotó: profimedia.hu
Kapcsolódó cikkek:
Felőröl a munkád?
Munkahelyi versengés – ösztönöz vagy gátol?
Ajánlott weboldalak 










Hozzászólások
Eddig 2 hozzászólás érkezett
Szólj hozzá te is!
Ha már regisztrálva vagy, lépj be és írd meg véleményed a témáról! Ha még nem vagy regisztrált tag, itt regisztrálhatsz!